Detail podujatia

AVEC (AT), Tolstoys, Čau Čau
Dátum: 22. 10. 2017
Čas: 20:00
Místo: Randal Club
Koncom mája sa v Bratislave premiérovo predstaví aktuálna senzácia rakúskej alternatívnej scény, speváčka Avec s kapelou. Na koncerte, ktorý sa uskutoční 24. mája 2017 v klube Randal, jej budú predskakovať aj dve žánrovo spriaznené bratislavské kapely Tolstoys a Čau Čau. Predpredajové vstupenky v cene 8 eur sú k dispozícii v sieti Eventim, vstupné na mieste bude 10 eur.

lístky/tickets: goo.gl/ANqEnO

Avec pochádza z nie veľmi známeho rakúskeho mestečka Vöcklabruck, napriek tomu sa jej podarilo obrátiť rakúsku nezávislú scénu hore nohami. Najskôr očarila divákov na festivale Waves, niekoľko mesiacov bodovala v prvej desiatke hitparády kultového rádia FM4, rakúskej obdoby Rádia FM, a aktuálne je nominovaná vo viacerých kategóriách hudobných cien Amadeus, okrem iného aj v kategórii Najlepšia speváčka.

Hudba Avec je temná a zároveň krásna, pohybuje sa od číreho folku k barokovému popu a miestami elektronike a očarí kombináciou navýsosť aktuálneho zvuku a prekvapivých aranžmánov. Podľa charakteristiky samotnej Avec jej hudba odráža atmosféru, keď zapadá Slnko - je meloncholická, ale je v nej zároveň aj nádej, že Slnko vyjde aj zajtra.

Speváčku Avec podporia dve bratislavské skupiny príbuzného razenia. Jednou je kapela Tolstoys, ktorá tiež spája krehký ženský vokál s folkom, dream popom a minimalizmom. A tak ako Avec koncom minulého roka "úradovala" v hitparáde FM4, Tolstoys niekoľko týždňov kraľovali hitparáde Osmička na Rádiu FM so skladbou Right Choice. Na jeseň im vychádza debutový album vo vydavateľstve Slnko Records.

Druhou predkapelou je bratislavská partička Čau Čau, ktorú tvorí úderka voľakedajšej kapely Med v zložení Vlado Holina, Vlado Slama a Laco Graus a speváčka Sandra Tordová, ktorá je známa aj ako iniciátorka časopisu Nota Bene a občianskeho združenia Proti prúdu.

videá:
Avec – Bones (2016)
https://youtu.be/KZY_ctP1CE4

Avec – Granny (2015)
https://youtu.be/bjZ-byzQL8o

Tolstoys – Right Choice (2016)
https://youtu.be/G_YFGfxY-rI

Čau Čau – Old Lady (2016)
https://youtu.be/DAgYrDmF308

lístky/tickets: goo.gl/ANqEnO