Detail podujatia
Vypsaná fixa - 25 rokov
Dátum 24. 10. 2019
Čas 20:00
Miesto Randal Club
Koncert sa z technických dôvodov presúva na 24. 10. do Randal clubu.


Pardubická rocková kapela Vypsaná fixa je letos na hudební scéně pětadvacet let. Oslaví je vydáním nového studiového alba a koncertním Vypsaná fixa 25 let Tour. To odstartuje 7. října v pardubickém klubu Žlutý pes a vyvrcholí 18. prosince v pražském Foru Karlín. Na festivalu Rock for People se skupina představí ve spojení s filharmonií.
„Žlutý pes je pro naši partu milník. Začínali jsme v něm, pravidelně se do něho vracíme. Teď, když jsme vyhlásili naše narozeninové turné, se vstupenky na koncert tam vyprodaly během deseti minut,“ prozradil zpěvák a kytarista Márdi.

Narozeninové turné čítá patnáct koncertů a kapela si k němu připravila i novou vizuální podobu „Jde o významné výročí, a tak jsme to chtěli pojmout slavnostněji. Budeme hrát v oblecích, což jsme ještě nikdy neudělali a zároveň je to svým způsobem výzva,“ dodává Márdi.

Natáčení nového alba začalo již 8. dubna ve studiu Sono. Probíhá pod taktovkou dvou producentů, se kterými kapela v minulosti natočila své zásadní desky.

„Dlouho jsme řešili, s kým novou desku nahrajeme. Pak někdo z legrace prohodil, že by to mohl být podobný model jako ve filmu Avengers, kde superhrdinové i přes značné rozdíly spojují síly. Překvapivě se toho všichni chytli, dohodlo se a my natáčíme s Dušanem Neuwerthem a Ondrou Ježkem,“ vysvětlil Márdi.


Nová deska by měla vyjít 3. října a měla by obsahovat jedenáct nových písní. Její název zatím není určen.

Speciální koncert Vypsané fixy za doprovodu PKF – Prague Philharmonia čeká na návštěvníky letošního festivalu Rock for People v Hradci Králové 4. července. Dirigentem orchestru bude Jan Kučera.

„Pravděpodobně nikdo z nás v létě roku 1994 u stolu nad pivem v pardubickém klubu Žlutý pes nepředpokládal, že z našeho bláznivého nápadu vznikne kapela, která si zde po čtvrtstoletí střihne narozeninový koncert. Ale osudu zřejmě nebylo vyhnutí, a tak to můžeme nyní pořádně oslavit,“ uzavřel Márd