Detail podujatia
MAY(be) TOUR 2020: SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY, ISATHA, ELBE
Dátum 22. 5. 2020
Čas 20:00
Miesto Randal Club
SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY
Moravská kapela s češtinou na rtech, ale s fanoušky po celém světě. Držitelé dvou hard'n'heavy Andělů. Melancholická a zároveň hřmotná hudba, setkání zadumaného metalu s folklórními motivy dávné Moravy. Sedm desek, dvacet pět let existence, stovky koncertů a festivalů po celé Evropě..

https://www.ssoge.com/
https://www.facebook.com/ssoge
https://www.youtube.com/ssoge
https://www.instagram.com/silent.stream.of.godless.elegy


ISATHA
Kapela vznikla v roce 2010 a na kontě má zatím debutní album Erdei Regék ("Tales From the Forest", 2013), které bylo kompletně v rodné maďarštině, a EP Tavaszi szél ("Winds of Spring", 2018). Momentálně skupina pracuje na nové desce. Těšit se můžete na hutné kytarové riffy, flétnu, klávesy a čisté ženské vokály. Krom rodného Maďarska se ISATHA představili také v Rumunsku či Chorvatsku a minulý rok také v ČR.

https://www.facebook.com/isatha/
https://www.youtube.com/isathamusic
https://www.instagram.com/isatha_official/


ELBE
Kapela Elbe byla původně projektem Standy Jelínka (Dying Passion) a Martina Spacoshe Peřiny (Between the Planets, Sousedi). Debutní album Sudety bylo post-rockovým vyznáním lásky místům, na kterých straší přízraky pohnuté a kruté minulosti. Místům vyrvaným z lidských rukou a navráceným přírodě, která se bez lidí uzdravila do poetické a tajemné krásy. V současnosti Elbe pracují na druhé desce už jako plnohodnotná kapela posílená o zpěv a texty Jana Insomnica (ex- Somnus Aeternus). Rytmickou sekci obstarává Jan Kylar a Jan Stinka (oba z Dying Passion). Dva nedávno publikované singly prokazují, že Elbe adoptovali vedle mystického a romantického výraziva i to metalové. Vedle stínu sudetských tragédií se do jejich hudby vkrádá i nekompromisní tvrdost horské přírody a lidského ducha.

https://www.facebook.com/elbeband/
https://www.youtube.com/channel/UCc-GAz87WycW41dmES_GkPA
https://www.instagram.com/elbe_band/