Detail podujatia
Orphaned Land + special guests
Dátum 4. 12. 2020
Čas 19:00
Miesto Randal Club
30th ANNIVERSARY TOUR
30 YEARS OF ORIENTAL METAL

ORPHANED LAND + special quests

Na Slovensko sa takmer po 3 rokoch vracia jedna z najrevolúčnejších kapiel v histórii heavy metalu a to priekopníci orientálneho metalu – izraelský fenomén ORPHANED LAND, ktorý v novembri tohto roka vyráža na európske turné, aby oslávil spolu s fanúšikmi 30 rokov orientálneho metalu a hlavne 30. výročie svojho založenia a pripraví si pre nich pri tejto príležitosti show s jedinečným setlistom.
Orphaned Land vydali doposiaľ 8 albumov, 2 live DVD a odohrali veľké množstvo koncertov po celom svete. Do povedomia fanúšikov sa dostali až vydaním prelomového albumu Mabool z roku 2004, s ktorým dosiahli celosvetový úspech. Ich posledný album UNSUNG PROPHETS & DEAD MESSIAHS z roku 2018 zaznamenal opäť veľký úspech a potvrdil kapele jej stabilné postavenie na svetovej hudobnej scéne.
Tešia sa obrovskej popularite v arabských a moslimských krajinách, nakoľko sa snažia šíriť posolstvo mieru na blízkom východe a vo svete vôbec, spájať ľudí bez rozdielu rasy, stierajú hranice medzi náboženstvami. Ich odkaz pre všetkých je jasný: Ľudia by mali byť súdení podľa toho aké majú srdce a podľa vnútornej úprimnosti, a nie podľa ich náboženského presvedčenia. Vo svojej hudbe kombinujú prvky heavy a progresívneho metalu s orientálnou, arabskou hudbou a s prvkami tradičnej izraelskej hudby.
V decembri Bratislava vďaka ORPHANED LAND zažije opäť hudobný multikultúrny večer, plný skvelej orientálnej, arabskej a blízkovýchodnej hudby v kombinácii s výbornou metalovou hudbou. Nepôjde len o úžasný hudobný zážitok, ale aj o duchovný rozmer, nakoľko táto legenda, zvlášť jej líder, charizmaticky Kobi Farhi, šíria na ich koncertoch posolstvo mieru vo svete, snažia sa spájať ľudí bez rozdielu rasy a stierajú hranice medzi náboženstvami. Ich koncerty sú vždy nezabudnuteľným kultúrnym a duchovným zážitkom .
Špeciálni hostia budú oznámení v priebehu nejakého času. Budú to určite zaujímavé kapely, atraktívne pre fanúšika, čo je typické pre Orphaned Land. Aktuálne známym supportom je slovenská symphonic metalová kapela Sinners Moon. Koncert sa uskutoční dňa 4.12.2020 v bratislavskom Randal clube.

Príď osláviť s pioniermi orientálneho metalu ich 30te výročie a zaži nezabudnuteľnú show plnú najväčších hitov tejto legendy !!

Predpredaj lístkov:
• cez Predpredaj.sk.
• vo všetkých pobočkách Slovak Telekomu

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI: Rock Hard Slovakia,
Mediálni partneri: Headbanger, Prorocker.sk, Music–zone.eu, Valhalla, citylife.sk, Fobiazine.cz, Orbis metallum, Free Metal Promotion, Slovak Metal Army, Metalexpress, Stormbringer, Perun.hr, Metal- mania.sk a Musicgate.cz, Metal Forever &Metal Man.