Detail podujatia
Orphaned Land + special guests
Dátum 21. 4. 2023
Čas 20:00
Miesto Randal Club

30th ANNIVERSARY TOUR
30 YEARS OF ORIENTAL METAL

ORPHANED LAND + special quests

Zakúpené vstupenky na pôvodný termín ostávajú v platnosti!!

Na Slovensko sa po 4 rokoch vracia jedna z najrevolúčnejších kapiel v histórii heavy metalu a to priekopníci orientálneho metalu – izraelský fenomén ORPHANED LAND, ktorý v novembri tohto roka vyráža na európske turné, aby oslávil spolu s fanúšikmi 30 rokov orientálneho metalu a hlavne 30. výročie svojho založenia a pripraví si pre nich pri tejto príležitosti show s jedinečným setlistom.
Orphaned Land vydali doposiaľ 8 albumov, 2 live DVD a odohrali veľké množstvo koncertov po celom svete. Do povedomia fanúšikov sa dostali až vydaním prelomového albumu Mabool z roku 2004, s ktorým dosiahli celosvetový úspech. Ich posledný album UNSUNG PROPHETS & DEAD MESSIAHS z roku 2018 zaznamenal opäť veľký úspech a potvrdil kapele jej stabilné postavenie na svetovej hudobnej scéne. 
Tešia sa obrovskej popularite v arabských a moslimských krajinách, nakoľko sa snažia šíriť posolstvo mieru na blízkom východe a vo svete vôbec, spájať ľudí bez rozdielu rasy, stierajú hranice medzi náboženstvami. Ich odkaz pre všetkých je jasný: Ľudia by mali byť súdení podľa toho aké majú srdce a podľa vnútornej úprimnosti, a nie podľa ich náboženského presvedčenia. Vo svojej hudbe kombinujú prvky heavy a progresívneho metalu s orientálnou, arabskou hudbou a s prvkami tradičnej izraelskej hudby.
V decembri Bratislava vďaka ORPHANED LAND zažije opäť hudobný multikultúrny večer, plný skvelej orientálnej, arabskej a blízkovýchodnej hudby v kombinácii s výbornou metalovou hudbou. Nepôjde len o úžasný hudobný zážitok, ale aj o duchovný rozmer, nakoľko táto legenda, zvlášť jej líder, charizmaticky Kobi Farhi, šíria na ich koncertoch posolstvo mieru vo svete, snažia sa spájať ľudí bez rozdielu rasy a stierajú hranice medzi náboženstvami. Ich koncerty sú vždy nezabudnuteľným kultúrnym a duchovným zážitkom .
Ako špeciálni hostia vystúpi švajčiarska progresívno rocková kapela Dead Venus a islandská progresívno metalová kapela Ring of Gyges . Ako lokálny support sa predstaví slovenská symphonic metalová kapela Sinners Moon Koncert sa uskutoční dňa 4.12.2020 v bratislavskom Randal clube.

Príď osláviť s pioniermi orientálneho metalu ich 30te výročie a zaži nezabudnuteľnú show plnú najväčších hitov tejto legendy !!

Predpredaj lístkov: 
• cez Predpredaj.sk.
• vo všetkých pobočkách Slovak Telekomu

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI: Rock Hard Slovakia, 
Mediálni partneri: Headbanger, Prorocker.sk, Music–zone.eu, Valhalla, citylife.sk, Fobiazine.cz, Orbis metallum, Free Metal Promotion, Slovak Metal Army, Metalexpress, Stormbringer, Perun.hr, Metal- mania.sk a Musicgate.cz, Metal Forever &Metal Man.