Detail podujatia
BATUSHKA + Lunatic Gods
Dátum 30. 6. 2022
Čas 20:00
Miesto Randal Club

BATUSHKA a LUNATIC GODS sa predstavia v bratislavskom Randal Clube presne v posledný školský deň 30. júna. Začiatok koncertu je naplánovaný na 20. hodinu. Vstupenky si môžete kúpiť prostredníctvom siete Maxiticket.

Vstupenky - https://vstupenky.maxiticket.sk/batushka-lunatic-gods...

Posledný júnový deň bude v Randal Clube skutočne horúco, do kotla totiž prihodia pravoslávni kňazi black metalu – BATUSHKA.

Jeden album stačil na to, aby dokázala táto formácia spraviť na scéne poriadny rozruch. Svojimi pravoslávnymi chorálmi priniesli do black metalu akési nóvum a čaro nepoznaného.

Úspech albumu „Litourgiya“ (2015) doslova zelektrizoval svet extrémneho metalu. Z anonymného projektu Krzysztofa Drabikowského sa BATUSHKA stala jednou z najpopulárnejších metalových kapiel na svete. Zaujímavosťou je, že názvy a texty piesní sú napísané v staroslovienčine.

BATUSHKA sa vracia na scénu so svojou novou nahrávkou. „Панихида“ je poriadne rúhanie na pravoslávnej smútočnej bohoslužbe. Túto jedinečnú atmosféru temných východných rituálov budú mať možnosť zažiť metaloví fanúšikovia v závere júna v Bratislave.

Randal Club si však nevypočuje len pravoslávnu black metalovú omšu, ale rozozvučia ho aj príbehy z Turca či čias Dobšinského rozprávok, pretože spoločnosť Poliakom BATUSHKA budú robiť turčianske legendy LUNATIC GODS, ktoré spoza bicej súpravy poháňa famózny český bubeník Marthus z CRADLE OF FILTH.