Detail podujatia
NORWEGIAN INVASION: Keep Of Kalessin, Dødheimsgard, Cadaver
Dátum 30. 10. 2022
Čas 18:00
Miesto Randal Club

NORWEGIAN INVASION TOUR 2022
To je názov turné, na ktorom sa spojili traja významní predstaviteľia extrémneho metalu z Nórska: Keep Of Kalessin, Dødheimsgard a Cadaver.

Keep Of Kalessin oslavujú 25 výročie a pri tejto príležitosti vyrážajú na európske turné so špeciálnou show. Trio z Trodheimu má na konte dve nominácie na cenu Grammy, tretie miesto v nórskej Eurovízii a druhé v rebríčku predajnosti. Nehovoriac o obrovskom množstve pozitívnych ohlasov na ich živé vystúpenia po celom svete. S kapelou spolupracovali aj legendy žánru ako Attila Csihár z Mayhem alebo Frost zo Satyricon. Vzhľadom na to, že nevystupujú tak často a u nás budú mať svoju koncertnú premiéru, nemali by ste si to nechať ujsť. 
FB: https://www.facebook.com/keepofkalessin

Dødheimsgard, alebo aj stručne DHG, začali ako čisto black metalová kapela, ale časom do svojej tvorby zakomponovali množstvo elektronických, indrustriálnych a experimentálnych prvkov, čo robí ich zvuk absolútne unikátnym. Od roku 1994 sa v kapele prestriedali napríklad Fenriz z Darkthrone, ktorý je spolu s Vicotnikom jedným zo zakladajúcich členov, alebo Galder z Dimmu Borgir. Ich avantgardné koncerty sú vyhľadávaným zážitkom. 
FB: https://www.facebook.com/DODHEIMSGARD

Tretím nástrojom severskej skazy bude death metalový Cadaver z Fredrikstadu. Anders Odden kapelu založil už v roku 1988, kedy sa im podarilo osloviť svojou tvorbou členov legendárnych Carcass natoľko, že im pomohli so zmluvou s Earache records. Po veľmi dlhej prestávke sa mu podarilo Cadaver znovu oživiť spolu s jedným z najlepších bubeníkov súčasnosti Dirkom Verbeurenom, ktorý okrem Cadaveru hrával v Soilwork a jeho hlavným pôsobiskom je momentálne Megadeth! Šanca vidieť jeho majstrovstvo v malom klube ako na dlani sa už nemusí zopakovať.
FB: https://www.facebook.com/cadavertheband

Na bratislavskom koncerte im budú robiť spoločnosť ešte maďarský pagan metalisti Bornholm a exotický rebelanti Confess až z ďalekého Iránu.

Vstupné v predpredaji: 21,- EUR
Vstupné na mieste: 25,- EUR