Detail podujatia
ANTIMATTER + special guest
Dátum 13. 6. 2023
Čas 19:00
Miesto Randal Club

ANTIMATTER + special guest

jedinečná zmes melancholického, progresívneho rocku s prvkami gothic rocku, dark ambientu a art rocku

Jediná show v rámci Slovenska, Rakúska a Maďarska !!
The only show for Slovakia, Austria, Hungary !!

Na Slovensko v júni tohto roka zavíta anglická alternatívna rocková kapela ANTIMATTER, ktorá príde predstaviť fanúšikom nový album A Profusion of Thought. Tento v poradí 9 štúdiový album bol vydaný v novembri 2022.
Kapela vznikla v roku 1997 v anglickom Liverpoole ako projekt speváka a skladateľa Mick Mossa a bývalého člena kultovej britskej kapela Anathema Duncana Pattersona. Spolu vydali tri albumy a jeden live album- Saviour, Lights out, Planetary Confinement a Live@K13. Na týchto prvých albumoch sa Mick A Duncan sústredili na melodické vokálne linky, dark elekroniku a vyváženú hranicu medzi gothic a trip hop. Krátko po vydaní tretieho albumu opúšťa kapelu Patterson a Moss pokračuje v kapela sám, pričom vydal štvtý album Leaving Eden. Piesne z tohto albumu sú lepšie ako kedykoľvek predtým. V priebehu rokov sa tvorba kapely neustále vyvíjala. Albumy Fear of a Unique Identity a Judas Table sú toho len dôkazom. Tvorbu kapely je tažko presne zadefinovať, ide o jedinečnú zmes melancholického, progresívneho rocku s prvkami gothic rocku, dark ambientu a art rocku.
Ako povedal Mick Moss, líder kapely : “ Keďže sa toto leto koná niekoľko veľkých európskych festivalov kde vystúpime, nemohli sme odolať a pridali sme do nášho programu niekoľko exkluzívnych vystúpení. Bude super rozšíriť a Profusion of thought turné a odskúšať tak niekoľko ďalšich skladieb “.
Ich live vystúpenia sú vždy silným hudobným a umeleckým zážitkom a koncert je určený nielen pre všetkých milovníkov kvalitného alternatívneho a progresívneho rocku.
Ako predskokan na koncerte vystúpi známa bratislavská prog metalová formácia Castaway.
Na záver Mick dodal, že na slovenských fanúšikov sa tešia a verí, že si koncert spolu s nimi poriadne užijú.