Detail podujatia
Randal pre Lemmyho: Girlschool /UK/
Dátum 28. 12. 2023
Čas 20:00
Miesto Randal Club

Opäť sa blíži koniec roka a opäť náklad vzrušenia z rockovej hudby, plných kríglov zlatistého moku a whisky JACK DANIELS

za 1€,na počesť Lemmyho Kilmistera kultovej osobnosti a zakladajúceho člena skupiny Motörhead.

Na tomto skvelom večierku zahrá britská ženská hudobná skupina GIRLSCHOOL, radená do Novej vlny britského heavy metalu…kde ich bude sprevádzať česká rokenrolová kapela HLAHOL aj Jardou LEMMY Chalupníkem z Teplic…a samozrejme kto iný ako KELO známy to kovobijec vyšťaví z bední maximum čo sa dá do neskorého rána za kvílenia ďalšej kultovej postavičky KECKUUU

Vonku pred začiatkom večera bude bublotať v kotlíku guláš, pre každého fanúšika ako welcome drink.

 

VSTUPNÉ V PREDPREDAJI 25€

NA MIESTE 28€

 

Girlschool je britská rocková skupina, ktorá vznikla na scéne New Wave britského heavy metalu v 70. rokoch a je často spájaná so súčasníkmi Motörhead. Sú najdlhšie fungujúcou čisto ženskou rockovou kapelou, ktorá je stále aktívna aj po takmer 40 rokoch.

Pôvodne vznikla v roku 1975 zo školskej kapely Painted Lady.

Počas svojej kariéry Girlschool cestovali po svete, hrali na mnohých rockových a metalových festivaloch a boli spoluhlavcami s významnými hardrockovými a heavy metalovými kapelami. Udržiavajú si celosvetový kult a sú inšpiráciou pre mnohé ženské rockové hudobníčky. Napriek častým zmenám v zostave sú stále v kapele pôvodní členovia Kim McAuliffe, Denise Dufort a dlhoročná členka Tracey Lamb. Jediný pôvodný člen, ktorý už v kapele nie je, hlavná gitaristka a speváčka Kelly Johnson, zomrela na rakovinu v roku 2007.

Girlschool – Dragon Productions (dragon-productions.eu)

Album Review: Girlschool - WTFortyfive? (therazorsedge.rocks)

MOTORHEAD & GIRLSCHOOL Please Don't Touch - YouTube

Girlschool - C'mon Lets Go (Official Music Video) - YouTube

 

HLAHOL je česká rokenrolová kapela původem z Teplic. V této kapele hrála i většina členů skupiny Kabát a Motorband. Byla založena v roce 1984 spolužáky ze základní školy. Má za sebou pestré osudy. V roce 2019 se její sestava ustálila návratem původního baskytaristy a spoluzakladatele skupiny.

Hlahol | Hard rock-rock'n'roll kapela Hlahol Teplice

(20+) Facebook

Linky na youtube:

Hlahol - Nostradamus (2019) - YouTube

Hlahol - Motorhead - Lemmy (Official Music Video 2018) - YouTube