Detail podujatia
Heľenine Oči + Dirty Shirt
Dátum 2. 3. 2024
Čas 20:00
Miesto Randal Club

Heľenine oči sa 2. novembra predstavia v Bratislave a po dlhom čase v klube. V rámci večera tiež vystúpi rumunská kapela Dirty Shirt.

Heľenine Oči:

Heľenine Oči sú sedemčlenná kapela, vyhýbajúca sa žánrovému zaškatuľkovaniu už od roku 1999. Energetickou kombináciou prvkov rocku, ska, reggae, folku a metalu kapela priťahuje najmä festivalové publikum. Kapela absolvuje už okolo 100 koncertov ročne a od začiatku svojho pôsobenia sa objavila na veľkom množstve festivalov a klubových koncertov po celom Slovensku, Českej Republike, Poľsku, Holandsku, Spojených štátoch, Anglicku, či Írsku.

Dirty Shirt:

Rumunská crossover folkcore metalová kapela Dirty Shirt vyhrala druhé miesto na medzinárodnom finále Wacken Metal Battle 2014 a niekoľko ocenení v Metalhead a Maximum Rock Awards. Štýl kapely pochádza zo zmiešania zvuku moderného rocku a metalu s atmosférou východoeurópskej tradičnej hudby, eklektizmu svetovej hudby ako country, reggae a kmeňové rytmy, elektro zvuku industriálnej hudby, energie hardcore a groove funku. V súčasnosti Dirty Shirt vydali nový album Letchology. V porovnaní s predchádzajúcimi nahrávkami skupina pokračuje v používaní akustických nástrojov z predchádzajúcich živých a štúdiových albumov a dokonca bude predstavovať nové nástroje. Hudobne si album udržal východoeurópske tradičné vplyvy, ale je ešte pestrejší.