Detail podujatia
GUITAR GANGSTERS, Dafy & The Rafters
Dátum 18. 5. 2024
Čas 20:00
Miesto Randal Club

Guitar Gangsters – sila rock and rollu aj po tridsiatich piatich rokoch opäť v Randali

 

Minulý rok oslávili tridsaťpäť rokov na scéne. Britská punk rocková skupina Guitar Gangsters otvorila ďalšiu kapitolu vo svojej bohatej histórii. Pokračuje s koncertnými turné, počas ktorých navštívila už dvadsaťosem krajín, a v nahrávaní albumov s doterajším počtom jedenásť. Príďte sa presvedčiť o nevysychajúcej sile rock and rollu už 18. mája do bratislavského Randal Clubu.

 

Zapustené v silných melodických punkových koreňoch, z ktorých vyrástol mestský život s rozpadnutými láskami, nenaplnenými ambíciami a sociálno-politickým posolstvom, zaobalený v troch minútach power punkových akordoch. Presne takto sa sami charakterizujú Guitar Gangsters z Londýna, ktorú v roku 1988 založili bratia Pete a Phil Leyovci. Ich príbeh odštartovala kultová kompilácia Underground Rockers, kde sa GG ocitli po boku The Crack či Manic Street Preachers.

 

Punk išiel v osemdesiatych rokoch dvomi smermi a oni sa rozhodli vrátiť ku koreňom rock and rollu. Veľký vplyv mala na nich londýnska scéna na čele s The Boys, Generation X, The Clash, ako aj americká vetva predovšetkým v podobe The Ramones. Chytľavé melódie, hymnické popevky a zašpinený gitarový zvuk s melodickým vokálom – to sa stalo poznávacím znamením troj a neskôr štvorčlennej kapely. Potom čo úspešne absolvovali turné s krajanmi 999 a The Lurkers, začali dostávať množstvo ponúk a vďaka tomu sa vyprofilovali nielen ako koncertná, ale aj ako úspešná štúdiová kapela.

 

Ich posledné dva štúdiové albumy mali zaujímavý background – desiaty Sex & Money produkoval  producent Daniel Rey, blízky spolupracovník Ramones, ktorý ich pozval do New Yorku. Na jedenásty 

Fortune Favours The Brave sa k nim pripojil gitarista Ed Sonsino a doplnil dnes už štvorčlennú kapelu, ktorá následne absolvovala dosiaľ ich najväčšie britsko-európske turné. Ešte jeden čerstvý prírastok z tohto roku – EP The Faithful.

 

Bratislavský Randal Club je už takmer ich domovskou zástavkou. Opätovne sem zavítajú 18. mája, kedy ich bude sprevádzať bratislavská Dafy & The Rafters, ktorá už má tiež za sebou okrúhle výročie a dvanástu sezónu je prítomná na našej scéne.

 

Informácie:

Guitar Gangsters (UK); Dafy & The Rafters (SVK) –18.05.2024; Randal Club, Bratislava

 

Vstupenky:

https://tootoot.fm/sk/events/656cbb2a1b234e0a8c0ddae0

 

Videá:

https://www.youtube.com/watch?v=Ttmncv0nvJw&ab_channel=GuitarGangsters

https://www.youtube.com/watch?v=WsIh_Y-IZhA&ab_channel=GuitarGangsters

https://www.youtube.com/watch?v=-cAbmnSdNlo